Arrestohen 5 persona me 30 kg tritol dhe 10 kg C4 - Arbëria News

Arrestohen 5 persona me 30 kg tritol dhe 10 kg C4

Policia e Durrësit ka arrestuar 5 persona në Fushë Krujë, price pasi janë kapur me 30 kg tritol dhe 10 kg lëndë eksplozivi C4.

Mësohet se të arrestuarit janë: Astrit Zguri, pilule 38 vjec, i dënuar më parë me vrasje; Fatjon Nika, banues në Nikël; A.Z, 17 vjec banues në fshatin Larushk; Ylli Zalla 38 vjec  dhe Bedri Murati 40 vjec.

Sipas policisë të pestë personat e arrestuar janë me precedentë penal dhe dyshohet se jane autoret e disa shperthimeve me eksploziv ne Fushë Krujë.

Arrestimi u bë në kuadër të operacionit  “Kronometër”,për të cilin pati një bashkëpunim midis Prokurorisë dhe Sektorit Antitrafik.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − eight =