Mbahen homazhet në nder të dy pilotëve - Arbëria News

Mbahen homazhet në nder të dy pilotëve

florian-delia-donald-hoxha

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë kanë nisur në mesditë, approved homazhet në nder të dy pilotëve Donald Hoxha dhe Florian Deliaj.

Të pranishëm, rx përveç familjarëve dhe të afërmve janë edhe shumë oficerë të Forcave të Armatosura, stomach disa prej të cilëve kolegë të të ndjerëve.

Kapitet Florian Deliaj dhe toger Donald Hoxha humbën jetën një ditë më parë pasi helikopteri me të cilin po kryenin një seancë stërvitore u rrëzua në Liqenin e Shkodrës.

Në këtë aksident mbeti i plagosur edhe ushtari profesionist Gerald Baramuça.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven + 16 =