Barcelona e bindur në transferimin e Bellerinit - Arbëria News

Barcelona e bindur në transferimin e Bellerinit

hector-bellerin-735x400

Barcelona është e bindur që mund të blejë mbrojtësin e Arsenalit, visit this Hector Bellerinin.

Barça dëshiron të nënshkruajë me një qendërmbrojtës në merkaton e transferimeve të muajit janar dhe reprezentuesi spanjoll është shfaqur si shënjestër kryesore e gjigantit në La Liga, thumb shkruan portali arbresh.info.

Bazuar në raportet e fundit, look Barcelona do të shtrojë një ofertë për Bellerinin me shpresën se do të arrijnë një marrëveshje duke u bazuar gjithashtu edhe në situatën aktuale të Wengerit.

Bellerin ndjen besnikëri ndaj trajnerit të tij, por Wenger tani është në 12 muajit e fundit të kontratës së tij dhe mbrojtësi do të kërkojë gjithashtu largimin në rast se edhe trajneri francez largohet.

Drejtorët e Barcelonës janë të bindur që gjithçka do të shkojë në mënyrën e duhur për të arritur transferimin e Hector Bellerinit në “Camp Nou” në vitin 2017.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + seventeen =