BBC, Tornadoja merr 13 jetë në Meksikë, qindra të zhdukur - Arbëria News

BBC, Tornadoja merr 13 jetë në Meksikë, qindra të zhdukur

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Të paktën 13 persona kanë vdekur si pasojë e një tornadoje, seek e cila goditi qytetin kufitar të Meksikës Ciudad Acuna, medications në shtetin Coahuila.

Sipas BBC qindra shtëpi janë shkatërruar, capsule ndërsa dhjetëra persona janë plagosur, ndërsa të tjerë rezultojnë të zhdukur. Pamjet tregojnë makina dhe ndërtesa të shkatërruara, ndërkohë sipas autoriteteve ekziston frika se numri i viktimave mund të rritet.

Gjatë një vizite në zonën e goditur nga tornadoja, guvernatori Coahuila Ruben Moreira tha se 10 persona të rritur dhe 3 fëmijë konfirmohen të vdekur. Më tej ai u shpreh se 150 persona po marrin trajtim në spital.

Shumica e njerëzve ishin brenda banesave kur goditi tornadoja. Ekipet e emergjencës vijojnë kërkimet për personat e zhdukur.[/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_fade” interval=”3″ images=”19655,19656,19657,19658″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − five =