Sali Berisha reporter mediokër i facebook-ut - Arbëria News

Sali Berisha reporter mediokër i facebook-ut

berisha-me-ipad-1024x717

Nga: Arbëria NEWS

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha aktualisht deputeti i Partisë Demokratike për hir të postit politik që ai dikur ka pasur, erectile etiketohej shpesh si nga njerzit më aktiv në në median audiovizive.

Mirëpo, pas humbjeve katastrofike të zgjedhjeve në vitin 2013, Berisha do të humbasë atë popullaritet që kishte fituar për dy arsye: e para pasi gjatë mandatit të dytë si kryeministër i vendit shumë nga bashkëpunëtorët e tij politik do të akuzohen për vjedhje dhe shkelje ligjore nga më të padëgjuara ndonjëhere në skenën politike të këtyre 25 viteve në vendin tonë.

Ndërsa, e dyta është kalimi nga një person me rëndësi të dorës  së parë në një deputet të thjeshtë të kthyer në zëdhënës të trillimeve të “qytetarit dixhital”.

Si pasojë e humbjes së këtij popullariteti në median shqiptare ai do të organizojë  takimet  me gazetarët çdo javë për të pasqyruar situatën e vendit. Por edhe kjo metodë  duket se ka dështuar dhe  fatkeqësisht gazetarja Eni Vasili është e vetmja gazetare që e fton në emisionin e saj televiziv.

Tanimë, Berishës  duket se po i del boja edhe me “qytetarin dixhital” pasi një pjesë e mire e këtyre “denoncimeve” janë  sajesa qesharake për të qenë në qendër të vëmendjes.

Momenti që u  kap mat nga Taulant Balla: 

Deputeti Taulant Balla ka pretenduar se akuzat e Sali Berishës për të si kultivues kanabisi janë të formuluara nga vetë ai.

Socialisti ka nisur disa ditë më parë një sms anonim ish-kryeministrit dhe ky më pas e lexoi në Kuvend.

Pasi e ish kryeministri Berisha e lexoi Balla ka marrë fjalën dhe

“I dërgova sms ku i shkruaja se “Taulant Balla ka mbjellë kanabis në Librazhd” dhe ky e lexoi këtu”, tha Balla. Më kishin thënë se Sali Berisha lexon sms-të e qytetarëve edhe kur janë barcaleta dhe tani e provova vetë. Tani e besoj”- përfundoi Balla.

berisha 1 berisha 2 berisha 3 berisha 4 berisha 5 berisha 6 berisha 7 berisha 8 berisha 9 berisha 10 berisha 11 berisha 12

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 3 =