De Jong:"Mund te kishim shenuar me shume ne pjesen e dyte " - Arbëria News

De Jong:”Mund te kishim shenuar me shume ne pjesen e dyte “

Ajaks zhvilluan nje ndeshje heroike  duke eliminuar Juventusin ne cerekfinale.Skuadra nga Amsterdami e dominuan skuadren vendase duke zhvilluar nje loje teper sulmues duke krijuar raste te pastra shenimi kunder nje Juventusi me nje mbrotje teper statike edhe pse duhet permendur mungesa e rendesishme e kapitenit Chielinit .Mesfushori i talentuar De JONG  mendon se nese do ishin  treguar me te sakte perpara portes rezultati do ishte me i thelle .Ajaks pret te mesoje gjysmefinalisten qe do vendoset sot midis City dhe Spurs.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + eight =