Dibër, transportonte pa licence materiale inerte, arrestohet 28 vjeçari - Arbëria News

Dibër, transportonte pa licence materiale inerte, arrestohet 28 vjeçari

polic_diber

Policia e Dibrës ka arrestuar në flagrancë shtetasin Sokol Sina, cheapest 28 vjeç, symptoms pasi është kapur duke transportuar një sasi zhavori pa dokumentacionin përkatës.

Arrestimi i tij u bë pasi  është kapur duke transportuar një sasi zhavori, në vendin e quajtur Ura e fshatit  Muhurr,me automjetin Kamjon tip “Man” me targa 241 KS 583, pa dokumenta shoqëruese të mallit dhe pa dokumentacion përkatës për qarkullimin e mjetit, si dhe ka kundërshtuar punonjësin e policisë duke mos ju bindur urdhërtit të tij për shoqërimin e mjetit të mësipërm në ambjentet e Drejtorisë së Policisë Dibër. Automjeti u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan  Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër për veprat penale të “Fshehja e të ardhurave “ dhe “ Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të Rendit Publik” nenet 180 dhe 242 i K. Penal .

Arbëria News

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × two =