DITA E KIAMETIT? VDEKJA E FAMILJES! - shenime skiç per mendje te pavrara. - Arbëria News

DITA E KIAMETIT? VDEKJA E FAMILJES! – shenime skiç per mendje te pavrara.

Artan Gjyrez Hasani

Ne te vertete fundi i shoqerise njerezore nuk do vije nga armet atomike dhe as nga lufterat. As nga semundjet dhe epidemite. As nga perplasja me ndonje asteroid apo nga fuqia e paperballueshme e jashtetokesoreve. Fundi i Botes do vije dhe po vjen nga Fundi i Familjes. Praktikisht Familja ka vdekur. Institucioni i Familjes ekziston vec si togfjalesh. . Po si u arrit deri ketu? Ne fillim dekriminalizuan homoseksualitetin. Dhe mire bene. Pune per ta! Pastaj homoseksualiteti u servir si alternative e natyrshme. Mire bene.Pune per ta! Pastaj ligjeruan martesen mes dy burrave, martesen mes dy grave.Mire bene.Pune per ta! Me vone ligjeruan te drejten e cifteve gay te adoptojne femije. Ketu ndal. STOP! Kjo eshte pune per ne! Veper totalisht djallezore. KRIM. Gjeja me e ndyre qe ka bere Njeriu qe nga koha kur nga kafshe biologjike u shndrrua ne qenie sociale. Duke u dhene gay-ve dhe lesbian-s te drejten e adoptimit te femijeve mendjet me djallezore te mundshme krijuan Familjen e Re. Ne Familjen e Re nena e femijes mund te jete burre dhe babai grua. Nese ti si prind biologjik rremben me force pjellen tende dhe me detyrim e con nga rruga e makinave ku i rrezikohet jeta ne shtepi, ti mund te akuzohesh nga punonjesit sociale dhe ligji si keqtrajtues i femijes, si dhunues i femijes dhe rrezikon te ta marrin ligjerisht kete femije, por nese nje cift gay vendos te adaptoje nje femije (dhe ai mund te jete edhe femija yt) kjo tashme quhet normale nga ligji. Nuk e di se ne cilin moral njerezor mund te tolerohet qe ne menyre arbitrare nje femije i paracaktohet dhunshem e ardhmja si femije i dy prinderve gay.I paracaktohet modeli mashkullor i nenes dhe femeror i babait. Me c’te drejte? Kush i ben keto ligje? Kush i voton keto ligje? Natyrisht ata qe kane si synim shkaterrimin e qelizes se shoqerise. Biologjikisht ky femije i lindur nga nje nene dhe baba do te rritet nga dy burra te huaj ose dy gra te huaja. Mendojeni kete femije ne adoleshence te vet se cfare mendje te turbulluar e deformuar do te kete…Eshte kontigjent gjysem i gatshem gay ose lesbian qe do kerkoje te ngjajshmit e vet per te krijuar familjen e re me femije te tjere te adoptuar…Familje te tilla jane Parafabrikate Homoseksualesh. Keta do jene komshinjte, bashkenxenesit, bashkestudentet, bashkepunetoret e femijeve te tjere te ardhshem. Ky precedent do coje shume shpejt ne ligjerimin e te tjera lirive “bazike” te njeriut, si marredheniet seksuale me prinderit dhe vellezerit e motrat, pra ne te njejten menyre qe u ndoq per transformimin e homoseksualizmit nga krim ne ves, ne semundje, pastaj ne alternative e me pas si model nen fjalen e vjedhur “Pride”. Ne fillim do dekriminalizohet incesti, pastaj me ndihmen e mediave globaliste dhe te aktivisteve mendje-bythe -hapur te shoqerise “civile” me pankarta ne duar do ligjerohet martesa mes tyre dhe do arrijme me sukses te plote te Sodoma dhe Gomorra. Do kemi “familje” me cifte Baba-Vajze, Nene-Djale, Vella-Moter dhe sigurisht edhe Incest Pride me Baba-Djale, Nene-Vajze, Vella-Vella dhe Moter-Moter. Do lindin femije te cilet do jene ne shoqeri mes tyre dhe atyre femijeve te rritur nga gay-lesbian qe fola me lart. Mos u cudisni aspak per legalizimin e incestit. Do te ndodhe shume shpejt bash ne zemer te Europes. Nga pikepamja biologjike (pra ne boten e kafsheve, ku ben pjese edhe njeriu si qenie biologjike) incesti eshte shume me i natyrshem dhe masivisht me i perhapur se sa homoseksualiteti. Kurse nga pikepamja sociale, njerezit do reagojne kunder po aq sa reaguan edhe me rastin e gay-lesbians. Do ankohen disa njerez “mendjengushte”, te cilet mund te rrezikojne edhe ndonje burgim nen etiketen e disktiminuesve, por ne fund do triumfoje “e drejta themelore e njeriut” per tu palluar me prinderit dhe motrat, vellezerit e femijet e vet. E kush do ua ndaloje doren mendjeve diabolike qe kane axhende te sakte e te percaktuar drejt shkaterrimit te familjes si pengesa e fundit drejt Globalizimit Total ? ASKUSH! Ne rrugen drejt SHOQERISE GLOBALE ne fillim vrane institucionin/nocionin e Kombit, pastaj ate te Atdheut dhe kundershtari i fundit mbeti Familja. “Po kujt i plasi?”, do mendoje ndonjeri. “A nuk kemi menduar e thene qofte edhe nje here “pas vdekjes sime le te behet kiameti”.? “Mbetet akoma Feja si bastion i pakapur nga Globalizmi”, do thote nje tjeter. Ne keto kohe ku njera fe konsiderohet kriminale, dhe feja e botes perendimore gelon nga homoseksualiteti dhe perversionet, do jete shume e lehte qe te njejtat mendje diabolike te Rendit te Ri Boteror qe deformuan “Tregetari i Venedikut” te Shekspirit, ku cifuti Shajlok nga simbol i makuterise dhe i shpirtkatilit ne vepren origjinale, ne shfaqjet skenike te 100 viteve te fundit shpaloset si personazh pozitiv qe lufton per te drejten e tij, po ashtu do nxjerrin edhe Sodomen e Gomorren si modeli biblik i vlerave njerezore.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 2 =