Divjakë/ 70 vjeçari dhunon gruan, më pas vret veten në oborrin e shtëpisë - Arbëria News

Divjakë/ 70 vjeçari dhunon gruan, më pas vret veten në oborrin e shtëpisë

timthumb_5426

Konflikti mes një çifti të moshuarish në fshatin Kryekuq të Divjakës, medical ka përfunduar me vdekjen e një 70-vjeçari dhe plagosjen e një 62-vjeçare.

Burime nga policia e Lushnjes bëjnë me dije se të shtunën, page pas një konflikti me motive të dobëta, seek 70-vjeçari V.E. ka goditur bashkëshorten e tij me bel (mjet bujqësor) në kokë duke i shkaktuar plagë të rënda.
62-vjeçarja R.E. u dërgua për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Lushnje, ku edhe ndodhet aktualisht.
Pasi 62-vjeçarja u dërgua në spital, 70-vjeçari ka vrarë veten në oborrin e shtëpisë me armën e tij të gjahut.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + five =