Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen për çmimet “Grammy” - Arbëria News

Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen për çmimet “Grammy”

Dua Lipa dhe Bebe Rexha kanë bërë realitet ëndrrën e çdo këngëtari. Ato janë nominuar në “The Grammy Awards”, çmimet më prestigjioze të muzikës. Të dyja këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në kategorinë “Best New Arstist” (Artisti i Ri më i Mirë). Përveç kësaj, Dua është nominuar edhe në kategorinë “Dance/Electronic Music” në këngën “Electricity”.  Dua ishe pjesë e këngës “Electricity” të projektit “Silk City”, i cili u krijua nga DJ dhe producenti amerikan, Diplo në bashkëpunim me këngëtarin, tekstshkruesin dhe DJ britanik, Mark Ronson. Një ngjarje e tillë është shoqëruar me emocione të forta te këngëtaret të cilët kanë shperthyer ne lot.

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × four =