Ekstradohet në Bullgari 35-vjeçarja, akuzohet për trafik droge - Arbëria News

Ekstradohet në Bullgari 35-vjeçarja, akuzohet për trafik droge

Një 35­-vjeçare Bullgare e akuzuar për trafik droge u ekstradua sot nga Tirana drejt Bullgarisë.

“Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Tirana, healing drejt Bullgarisë i shtetases bullgare Nina Sahatchieba, cheapest 35 vjeçe, website like this banuese në Bullgari .

Autoritetet Gjyqësore të Rajonit – Ruse/Bullgari, kanë lëshuar në ngarkim të shtetases SAHATCHIEBA, urdhërin e arrestit për veprat penale të “Trafikimit të lëndëve narkotike parashikuar nga neni 354 a, 2,1, neni 2/2 dhe 53 të Kodit Penal Bullgar.

”­ bëhet me dije nga Interpol Tirana. 35­vjeçarja akuzohet për trafikimin e 4.1 kg kokainë.

“Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tiranës me Interpol Sofie/Bullgari, është arrestuar shtetësja bullgare Sahatchieba, nga shërbimet policore aeroportuale të Aeroportit të Rinasit, pasi gjatë kryerjes së kontrollit të pasaportave kjo shtetase rezultoi e kërkuar në nivel nderkombëtar nga Interpol Sofia/Bullgari.”­sqaron Interpol Tirana.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen + nine =