EURO 2016| Rumania shpall listën dhe fton 5 lojtarët e hequr të vijnë me ta në Francë : Çekia lë jashtë Marecek dhe Schick - Arbëria News

EURO 2016| Rumania shpall listën dhe fton 5 lojtarët e hequr të vijnë me ta në Francë : Çekia lë jashtë Marecek dhe Schick

Trajneri rumun Iordanescu pas shpalljes zyrtare bën dhe një ftesë për 5 lojtarët e përjashtuar nga lista për ti marrë me vete për në Francë. Cekia nga ana tjetër nuk thërret Maerecek dhe Schick

2182269_w2

Ekipi i Rumanisë

Portierë: Ciprian T?t?ru?anu (Fiorentina), search Costel Pantilimon (Watford), case Silviu Lung (Astra Giurgiu)

Mbrojtësa: Cristian S?punaru (Pandurii Târgu Jiu), Alexandru Matel (Dinamo Zagreb), Vlad Chiriche? (Napoli), Valeric? G?man (Astra Giurgiu), Cosmin Mo?i (Ludogorets), Drago? Grigore (Al-Sailiya), R?zvan Ra? (Rayo Vallecano), Steliano Filip (Dinamo Bucure?ti).

Mesfushorë: Mihai Pintilii (Steaua Bucure?ti), Ovidiu Hoban (Hapoel Beer Sheva), Andrei Prepeli?? (Ludogorets), Adrian Popa (Steaua Bucure?ti), Gabriel Torje (Osmanl?spor), Alexandru Chipciu (Steaua Bucure?ti), Nicolae Stanciu (Steaua Bucure?ti), Lucian Sânm?rtean (al-Ittihad).

Sulmues: Claudiu Ke?erü (Ludogorets), Bogdan Stancu (Gençlerbirli?i), Florin Andone (Córdoba), Denis Alibec (Astra Giurgiu).

*5 të ftuarit:Alin To?ca, Andrei Ivan, Ioan Hora, Adrian Ropotan dhe Alexandru Maxim

2368842_w2

Portierë: Petr ?ech (Arsenal), Tomáš Vaclík (Basel), Tomáš Koubek (Slovan Liberec).

Mbrojtësa: Theodor Gebre Selassie (Werder Bremen), Roman Hubník (Viktoria Plze?), Pavel Kade?ábek (Hoffenheim), Michal Kadlec (Fenerbahçe), David Limberský (Viktoria Plze?), Daniel Pudil (Sheffield Wednesday), Marek Suchý (Basel), Tomáš Sivok (Bursaspor).

Mesfushorë: Vladimír Darida (Hertha Berlin), Bo?ek Do?kal (Sparta Praha), Daniel Kolá? (Viktoria Plze?), Ladislav Krej?í (Sparta Praha), David Pavelka (Kas?mpa?a), Jaroslav Plašil (Bordeaux), Tomáš Rosický (Arsenal), Ji?í Skalák (Brighton), Josef Šural (Sparta Praha).

Sulmuesa: David Lafata (Sparta Praha), Tomáš Necid (Bursaspor), Milan Škoda (Slavia Praha)

 

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × five =