Finalja e Kupës së Amerikës Kili-Argjentinë, formacionet e mundshme - Arbëria News

Finalja e Kupës së Amerikës Kili-Argjentinë, formacionet e mundshme

Kili e Argjentina, this përballen sot në mbrëmje në finalen e Kupës së Amerikës.

Skuadra kiliane ka në përbërje lojtarë të shkëlqyer dhe deri tani ka bindur në lojë e rezultate, this site duke lënë mënjanë probleme të ndryshme, thumb si aksidenti rrugor i Vidalit, apo pezullimi i gjatë i mbrojtësit Gonzalo Hara, skandaloz me sjelljen e tij në ndeshjen kundër Uruguait.

Në krahun tjetër, Argjentina shpartalloi Paraguain në gjysmëfinale dhe ka ardhur në rritje, ndërkohë që nuk ka nevojë për koment, përsa i përket përbërjes, me yje të panumërt, duke nisur nga Mesi.
Për Kilin, triumfi sot do të ishte i pari në historinë e Kupës së Amerikës, ndërkohë që nës fiton Argjentina, bëhet fjalë për trofeun e parë të Leo Mesit me kombëtaren.

Formacionet e mundshme
Kili: Bravo; Isla, Medel, Rohas, Jara; Dias, Aranguis, Vidal; Valdivia; Sançes, Vargas
Argjentinë: Romero; Zabaleta, Demiçelis, Otamendi, Roho; Bilia, Masçerano, Pastore; Mesi, Aguero, Di Mari

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + 12 =