FOTO/ Ndalohet valëvitja e flamurit të Kosovës në Botëror, reagon zv. Ministri i Sportit Rexhep Hoti - Arbëria News

FOTO/ Ndalohet valëvitja e flamurit të Kosovës në Botëror, reagon zv. Ministri i Sportit Rexhep Hoti

Nuk ka kaluar pa zhurmë vendimi për të mos lejuar valëvitjen e flamurit të Kosovës në kampinatin botëror Rusi 2018. Së fundmi ka reaguar zv. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Rexhep Hoti. Ai është shprehur veçanërisht i shqetësuar se flamuri i Kosovës është “renditur në të njëjtën listë me flamujt e organizatave terroriste”. Ai vazhdon duke kritikuar Këshillin Organizativ të Botërorit në Rusi, ndërsa thotë se “kjo ndalesë është kryekëput politike dhe e papranueshme për botën e sportit kudo në botë”.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + four =