Foto/ Protesta e opozitës. Si u prish rrethimi te Kuvendi i Shqipërisë dhe tërheqja e policisë - Arbëria News

Foto/ Protesta e opozitës. Si u prish rrethimi te Kuvendi i Shqipërisë dhe tërheqja e policisë

Protesta e opozitë. Si u prish rrethimi te Kuvendi i Shqipërisë dhe tërheqja e policisë.Foto pa koment!

kuvendikuvendikuvendi1kuuflakakkuvendiiipoliciapoliciaaapoliciaiaprotestaaaaddddgardhiii

Prej rreth 3 orësh opozita ka protestuar kundër qeverisë, në të pestën protestë kombëtare, e cila vjen dy ditë pas asaj të 11 majit, ku pati konfrontime mes protestuesve dhe policisë. Me gjithë reshjet e shiut, protestues nga rrethet dhe kryeqyteti janë mbledhur para kryeministrisë për protestën e thirrur nga opozita që sot ishte në formën e një marshimi dhe u ndal në disa institucione të Tiranës zyrtare, të cilat janë vënë shpesh nën akuzë nga opozita, si Kryeministria, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, Parlamenti, Ministria e Brendshme dhe në fund Drejtoria e Policisë së Tiranë. Në terren kanë qenë rreth 1500 efektivë policie por ndryshe nga herët e tjera policia ka qenë më e tërhequr dhe paqësore karshi protestuesve megjithëse vazhdimisht ata kanë hedhur kapsolla dhe tymuese drejt tyre.Protesta e sotme erdhi si vendim në mbylljet të protestës së 11 majit, të shtunën që përfundoi me ndalimin e sekretarit organizativ të PD Sahit Dollapi/GSh/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 4 =