FOTOT/ Skafi digjet në mes të detit në Borsh, panik tek pushuesit. Policia jep detajet, dyshohet se… - Arbëria News

FOTOT/ Skafi digjet në mes të detit në Borsh, panik tek pushuesit. Policia jep detajet, dyshohet se…

Policia jep detajet e para lidhur me ngjarjen e ndodhur ne Borsh, ku nje skaf eshte djegur ne mes te detit. 

borsh varka

Kjo ka ndodhur mesditen e sotme dhe gazetarja e “Panorama” sjell fotot nga vendi i ngjarjes. Policia ben me dije se skafi qe ka marre flake eshte ne pronesi te shtetasit M.V.

skaf1skafi

Informacioni paraprak 

Rreth orës 11:30, në Borsh të Himarës përballë një lokali gati 200 m larg bregut të detit, ka marrë në flakë mjeti lundrues skaf plastik në pronësi të shtetasit M.V.

Si pasojë e flakëve, nuk ka dëme në njerëz por vetëm dëme të pjesshme të skafit.

Nga hetimet paraprake dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një shkëndije elektrike.

Vijojnë veprimet e mëtejshme proceduriale për sqarimin e rrethanave.

***

Pamjet jane publikuar ne rrjetet sociale nga shkrimtari Agron Tufa, njekohesisht drejtues i Institutit te Studimit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit.

Fatmirësisht nga incidenti nuk ka pasur persona të lënduar.

/Panorama/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 3 =