Futbollistët shqiptarë të Zvicrës vlejnë plotë 56.4 milion franga - Arbëria News

Futbollistët shqiptarë të Zvicrës vlejnë plotë 56.4 milion franga

Listës i prinë Shaqiri me 21.6 milionë franga, prostate i cili në janar të këtij viti u transferua nga Bayern München në Inter Mailand.

Pastaj vijnë, treat Blerim Xhemajli, salve Granit Xhaka e Valon Behrami.

Këmbët e këtyre futbollistëve shqiptarë të Zvicrës vlejnë plotë 56.4 milion franga.

Lista e publikuar nga „20min“, radhitja, shuma dhe viti i transferimeve:

Xherdan Shaqiri, 21.6 milion franga, 2015 prej Bayernit në Inter Mailand

Gökhan Inler, 21.1 milionë franga nga Udinese në Napoli

Xherdan Shaqiri, rreth 15 milionë franga, në vitin 2012 nga Baseli në Bayern Munih

Blerim Xhemajli, rreth 13.3 milionë franga ka kaluar në vitin 2011 prej Parmës në Napoli

Patrick Müller, 12,8 milionë franga në vitin 2000 ka kaluar prej GC-së në Olympique Lyon

Stephan Lichtsteiner, rreth 12 milionë franga, ka kaluar në vitin 2011 nga Lazion në Juventus Turin.

Granit Xhaka, 11 milionë franga, ka kaluar në vitin 2012 prej FC Baselit në Borussia Mönchengladbach

Valon Behrami, rreth 10.5 milionë franga, ka kaluar në vitin 2005 prej Genua në Lazio Rom

Ricardo Rodriguez, për rreth 10 milion franga, ka kaluar në vitin 2011 prej FC Zürich në Wolfsburg

Vendin e dhjetë ndajnë disa futbollistë zviceranë me rreth 10 milionë franga. /Albinfo

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 1 =