Gazetari Artan Hoxha tregon si ka lëvizur çmimi i kanabisit - Arbëria News

Gazetari Artan Hoxha tregon si ka lëvizur çmimi i kanabisit

Ai shkruan: “Si ka levizur cmimi i kanabis, ne pese vitet e fundit dhe pse 2018 eshte viti gur prove per policine shqiptare. Stoku i 2016-es eshte boshatisur, kerkesa ne tregjet europiane eshte rritur, sasite e medha te kapura nga policite e vendeve te rajonit kane rritur koston e transportit.”

Më tej ai shprehet se, “Per te gjitha keto faktore cmimi ne tregun europian ka nisur kurben e ngjitjes,…” /CNA.al

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − 14 =