Gjendet 13-vjeçarja zhdukur nga Kruja, ishte abuzuar seksualisht nga një 32-vjeçar - Arbëria News

Gjendet 13-vjeçarja zhdukur nga Kruja, ishte abuzuar seksualisht nga një 32-vjeçar

Vajza e mitur nga Kruja, e cila ishte zhdukur pas mësimit të premten dhe motra e saj kishte bërë denoncim, është gjetur nga Policia e Durrësit.

Mësohet se mbi 13 vjeçaren ishte abuzuar seksualisht nga një 32 vjeçar i cili u vu në pranga nga policia.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin Alfred Tereziu 32 vjeç, banues në Tiranë.

Tereziu dyshohet se në një hotel ka kryer marrëdhënie seksuale me shtetasen e mitur me inciale D.P. 13 vjeçe, banuese në Krujë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me te mitur“parashikuar në nenin 100 të Kodit Penal.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven + 20 =