Gjirokastër: Përndiqte dhe dhunonte gruan, arrestohet polici - Arbëria News

Gjirokastër: Përndiqte dhe dhunonte gruan, arrestohet polici

Sektori i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) Gjirokastër, mbrëmjen e djeshme arrestoi një punonjës policie për dhunë në familje, pas kallëzimit të bërë nga bashkëshortja e tij. Arrestimi i Klement Hamzaj 34 vjeç, me detyrë punonjës policie në Komisariatin e Delvinës”  u bë mbi bazën e urdhrit të Prokurorit, për veprën penale të “Përndjekjes”.

Materialet i  kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për vepren penale ‘ Dhunë në familje”.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 8 =