Greqi/ I detyroi policia të godasin me shpulla njëri-tjetrin, ja sa u dëmshpërblye shqiptari (VIDEO) - Arbëria News

Greqi/ I detyroi policia të godasin me shpulla njëri-tjetrin, ja sa u dëmshpërblye shqiptari (VIDEO)

Një emigrant shqiptar në Greqi ka fituar 150 mijë euro dëmshpërblim bashkë me një shtetas nga Kazakistani.

Pas 8 vitesh proces, purchase gjykata ka dhënë vendim në favor të dy emigrantëve të cilët u detyruan nga shefi i rajonit të policisë të qëllojnë njëri-tjetrin me shuplaka pasi ishin ndaluar për grabitje.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur në vitin 2006, approved ku shqiptari dhe shtetasi nga Kazakistani u arrestuan për grabitjen e çantës së një të moshuare.

Në rajonin e policisë ata u dhunuan nga shefi i policisë duke i detyruar që edhe të dhunojnë njëri-tjetrin ashtu si në filmin “Lulekuqe mbi mur”.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four + nineteen =