Hidhet shorti i Champions League - Arbëria News

Hidhet shorti i Champions League

Është hidhur në Nion të Zvicrës shorti për çerekfinalet e Champions League.

Tetë skuadrat më të forta të Europës u njohën me rivalet e tyre të radhës në Champions League.

Në këtë short u dukë dominimi i skuadrave angleze, pasi u përfaqësuan me katër skuadra që arritën në çerekfinale, një derbi duket më se i sigurt që do të dalë nga goglat e sotme, ndonëse çdo gjë mund të ndodhë.

Juventusi ka pasur fat, pasi do të përballet me Ajaksin, që megjithëse eleminoi Real Madrid, shihet si një kundërshtar i lehtë për italianët.

Ndërsa Barcelona do të ndeshet me Mançester United.

Ajaks-Juventus

Liverpool-Porto

Tottenham-Manchester City

Barcelona-Manchester UnitedNë shortin e sotëm janë përcaktuar po ashtu edhe përplasjet e mundshme në gjysmëfinalet e Champions. Kështu fituesja e Tottenham-City do ndeshet në fazën tjetër me fituesen e çiftit Ajax JUventus dhe fituesja e çiftit Barcelona-United me fituesen e Liverpool-Porto. Ndeshjet e para çerekfinale do luhen më 9-10 prill ndërsa finalja e madhe më 1 qershor në Madrid.

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + 11 =