Incidenti në Vaun e Dejës/Gjykata e Shkodrës rrëzon pezullimin e policit - Arbëria News

Incidenti në Vaun e Dejës/Gjykata e Shkodrës rrëzon pezullimin e policit

Gjykata e Shkodrës ka rrëzuar kërkesën e prokurorisë për pezullimin e policit, link i cili dyshohet se qëlloi me pistoletë në ajër pas një debati me Alfred Hilën, vëllain e kandidatit të Partisë Demokrtike në Vaun e Dejës, Zef Hila.

Sipas Gjykatës së Shkodrës, nuk ka fakte që mbështesin kërkesën e prokurorisë. Më herët, Partia Demokratike e kishte denoncuar këtë rast si incidentin e radhës të provokuar nga mazhoranca e majtë për të shkaktuar panik dhe tension në prag të zgjedhjeve lokale të qershorit.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 5 =