Ish presidenti Topi tregon krisjen e parë të marrëdhënieve me Berishën - Arbëria News

Ish presidenti Topi tregon krisjen e parë të marrëdhënieve me Berishën

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”42567″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Bamir Topi, viagra ish presidenti i Republikës, nurse aktualisht drejtues i partisë Fryma e Re Demokratike, pasi bën përgjegjës për ngjarjen kriminale të 21 janarit 2011, ish-kryeministrin ka treguar edhe arsyen përse u prish me z. Berisha. Sikurse pohon ish Presidenti Topi, krisja e parë e marrëdhënieve midis tij dhe ish Kryeministrin në detyrë të asaj kohe ka ardhur për shkak të termave të një deklarate të bërë gjatë konferencës për shtyp, mesditën e 21 janarit.

“Në datën 21 janar, unë kam dalë me një deklaratë në drekë dhe mesa duket ajo deklaratë e ka shqetësuar shumë z.Berisha, sepse fola për “ngjarje në bulevard” dhe mesa duket atij i interesonte që të flisja për ngjarje në Kryeministri”, ka thenë Topi, gjatë një interviste në emisionin “Zona e debatit” të “Klan Kosova”.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen + 10 =