ISIS humb 200 xhihadistë nga bombardimet turke - Arbëria News

ISIS humb 200 xhihadistë nga bombardimet turke

Turqi-ISIS

Dy ditë pas shpërthimit kamikaz në qytetin historik të Sulltanahmetit në Stamboll, more about Turqia bombardon objektivat e ISIS në Siri dhe Irak. Lajmi është dhënë nga vete kryeministri turk Ahmet Davitoglu, i cili ka deklaruar se gjatë 48 orëve të fundit janë vrarë 200 xhihadistë.
Davitoglu është shprehur se Turqia ka bombarduar rreth 500 objektiva të ISIS. Bombardimet turke, vijnë si shenjë hakmarrje, pas ngjarjeve të fundit në Turqi, ku të martën  10 persona humbën jetën dhe 15 të tjerë u plagosën.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six + 14 =