Itali, pranga shqiptarit, u kap me 20 kg kokainë, 200 mijë € dhe 3 pistoleta - Arbëria News

Itali, pranga shqiptarit, u kap me 20 kg kokainë, 200 mijë € dhe 3 pistoleta

Ka përfunduar në pranga të policisë italiane shqiptari Indrit Taipi, symptoms pasi i janë sekuestruar 20 kg kokainë dhe 200 mijë euro në provincën e Lecco-s.

Gjithçka nisi pas ndalimit të makinës me të cilën po udhëtonte shqiptari Taipi. Pas kontrollit të imtësishëm në sidelijet e makinës janë gjetur 200 mijë euro, capsule që sipas policisë italiane shqiptari i kishte siguruar pas shitjes së një sasie të konsiderueshme lënde narkotike.

Ndërkohë pas kontrollit të banesës së tij, në garazhdin e makinës janë gjetur dhe 20 kg lëndë narkotike. Gjithashtu janë gjetur dhe tre pistoleta, njëra prej tyre me silenciator. Nga hetimet e policisë italiane, droga vinte nga Amerika Latine, ndërsa shqiptari besohet se është pjesë e një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogës. Ndërkohë operacioni i policisë italiane vazhdon për anëtarët e tjerë të grupit.

168038

168037_1

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three − 1 =