Ja futbollistët që kanë refuzuar Kombëtaren tonë - Arbëria News

Ja futbollistët që kanë refuzuar Kombëtaren tonë

 

Adnan Januzaj: Çmund të thuash më shumë për të. Të gjitha kanë dalë në shesh, sickness e sic thote dhe De Biasi “Abedini e mori ne qafe”.

Adnan-Januzaj

 

Elin Dhimuco: I lindur në Lushnje do të emigronte në Greqi që i vogël ku nisi futbollin në Panathinaikos. FSHF ia dergoi një ftesë në kombëtare por atëkohë ai e refuzoi pasi i interesonte Greqia. Edhe pse më vonë shfaqi shënja pendese, erectile e ardhmja tij ishte vendosur, medicine tashmë ai ishte Elini Dimoutsos greku.

Elin-Dhimuco

 

Elvis Kabashi: Te gjithë e njohim, nga një supertalent dhe e ardhmja e Shqiperisë, një ditë në zyrat e FSHF vjen një leter nga ai dhe bie si rrufe në qiell të hapur. Durrsaku nuk e donte më Shqipërinë dhe synonte Italinë.

Elvis-Kabashi

 

Granit Xhaka: Luante me moshat e Zvicres por papritmas ndryshoi mendje e tha se mbase do të luaj me Shqipërinë. Kur FSHF e kërkonte, sapo atij i mbërriti ftesa e Zvicrës, nuk e hezitoi edhe pranoi. Më pas shpiku dhe teorine që Duka kërkon lekë.

Granit-Xhaka

 

Mergim Brahimi: Një zbulim i kombetares U21 të Shqipërisë, vendosi ta lërë Shqipërinë për Zvicrën pasi nuk dinte mirë shqip.

Mergim-Brahimi

 

Pajtim Kasami: Futbollisti duhet vleresuar vetëm për një gjë, qe ishte i drejtpërdrejtë dhe e tha gjithmon që nuk dëshiron të luaj për Shqipërinë, edhe ashtu ndodhi.

Pajtim-Kasami

 

Sotir Ninaj: I lindur në Kudhës të Himarës nga një familje shqiptare. Që dy vjec emigroi në Athinë edhe ku u rrit. Por thirrjes së Kombëtares Shqiptare qysh kur ishte 16 vjec ai e refuzoi, pasi tashmë Sotiris Ninis ndihej grek.

ÁÅÊ-ÐÁÏ / AEK-PANATHINAIKOS

 

Stefan Kapino: Futbollisti himariot, kushëri i Sotir Ninaj e refuzoi Shqipërinë pasi dëshironte të ndiqte rrugën e kushëririt të tij.

Stefan-Kapino

 

Shkodran Mustafi: Futbollisti ia pohoi Tramezzanit se do te luaj për Shqipërinë por sapo e therriti Gjermania ai nuk u mendua dy herë.

Shkodran-Mustafi

 

Valon Behrami: Në fillim ishte me dy mëndje, të zgjidhte Shqiperine apo Zvicrën. U duk se ishte më afër Shqipërisë pasi pozoi një foto me Tifozat Kuq e Zi. Por vendimi final i tij ishte surprizues, e sic te gjithë e dim ai zgjodhi Zvicrën.

Valon-Behrami

 

Andrea Tatos: Futbolliti nga Himara nuk ka debutuar kurrë për Greqinë. Dy-tri vite më parë ai u përfol si futbollisti më i ri i kombëtares shqiptare. Këtë e konfirmoi dhe Alban Bushi, por sa herë që thirrej në Shqipëri, futbollisti hezitonte derisa FSHF nuk e thirri më.

Andrea-Tatos

 

Aleksander Kuro dhe Marko Duni: Janë dy refuzimet e fundit, dy talentat 21 vjecar njëri nga Saranda e tjetri nga Skrapari nuk u interesonte fanella kuq e zi por fanella greke./Sportpress.al

Duni

 

Kuro

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × one =