Ja kush i frymëzoi këta dy aktor që të i futeshin botës kinemografike (Foto) - Arbëria News

Ja kush i frymëzoi këta dy aktor që të i futeshin botës kinemografike (Foto)

gty-ben-affleck-matt-damon-jc-141121-16x9-992

Matt Damon ka treguar diçka shumë interesante për jetën e tij dhe të mikut të tij, diagnosis aktorit Ben Affleck.

Ylli 45 vjeçar, visit web tha se aktrimi i Sylvester Stallone në rolin e Rocky, ishte çfarë i frymëzoi atë dhe Ben Affleck që të nisnin karrierën si aktorë më 1997, me filmin ikonik ‘Good Will Hunting’, shkruan express.

Megjithëse dyshja e famshme fituan Oscar për rolet e tyre më 1998, 69 vjeçari Rocky kurrë nuk e dërgoi në shtëpi një Oscar apo Golden Globe, megjithëse për të dy shpërblimet u nominua më 1977.

Tani, pothuajse 40 vjet pas, Sylvester është rikthyer në Golden Globes si i nominuar për performancën në ‘Creed’.

stallonedirt-poor-sylvester-stallone-turned-down-300000-in-1976-to-ensure-he-could-play-rocky

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 5 =