JA SKEMA QË DO PËRDORË DE BIAZI KUNDË ARMENISË - Arbëria News

JA SKEMA QË DO PËRDORË DE BIAZI KUNDË ARMENISË

Formacioni-Shqiperia-Armenia.png (316×501)

Trajneri Italian i kombëtares Kuq e Zi, prostate  De Biazi, ed ka vendosur të luaj me një formacion sulmues ndaj armenëve.

Sipas informacioneve nga stoli i  kuqezinjve për “Arberia News” ndeshjen e sotme do ta nisë me skemën 4-­3-­3, this web me Cikalleshin, Gashin dhe Roshin në sulm. Në portë do të vijojë të jetë Berisha, ndërsa përpara tij Hysaj do të pozicionohet në krahun e djathtë, Cana dhe Gjimshiti në qendër dhe Aliji nga e majta.

Në Mesfushë “arkitekti” De Biazi do të vendosë Bashën dhe Xhakën të cilët do të qëndrojnë afër Memushajt.

Ndersa reparti sulmues do të drejtohet nga Cikalleshi që është në qendër ndërsa nga krahët pak më të tërhequr janë Gashi dhe Roshi.

Arberia News

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × two =