Juventus ,Pjanic është gjë e sigurt e konfirmon dhe agjenti "Po do të firmos së shpejti" - Arbëria News

Juventus ,Pjanic është gjë e sigurt e konfirmon dhe agjenti “Po do të firmos së shpejti”

Agjenti i mesfushorit boshnjak Pjanic : “Juventus ka vendosur të paguajë kaluzolën : javën e ardhshme do të ketë frimë dhe zyrtarizimin” . Roma fiton 32 milionë euro

pjanic_juventus_fotoic

Fakti që Juventus kishte mbyllur cështjen ‘Pjanic’ dihej prej ditësh por së fundmi vjen konfirmimi i Adis Junuzovi ,agjenti i lojtarit, i cili e konfirmon Pjanic si një ish-mesfushorë të Romës : “Firma në kontratë dhe zyrtarizimi do të vijë brenda javës së ardhshme. Juventus vendosi të paguajë klauzolën.”

Operacioni do t’i kushtojë Juventusin 32 milionë euro dhe jo 38 për shkak të kushteve të pagesës. Kjo për shkak se Pjanic hoqi dorë nga përqindja prej 6 milionë eurosh e klauzolës. “Presim të finalizojmë këtë transferim. Kishte shumë skuadra që kërkonin Miralemin por Juventusi ishte më e shpejta dhe më konkretja.”

Kontratë 4.5 milionë në vitë për Pjanic. “Tepër e qartë që tifozët nuk janë të lumtur dhe janë të nevrikosur sepse Roma po largon një nga lojtarët më të mirë të ekipit , por futbolli i ka këto. Sic thuhet në këto raste  u aktivizua klauzola. Nuk është e bukur kur një lojtar shkon tek ekipi rival për titull.”

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + nineteen =