Kakavijë/ Tentoi të kalonte kufirin me 20 kg lëndë narkotike, në pranga 55 vjeçari - Arbëria News

Kakavijë/ Tentoi të kalonte kufirin me 20 kg lëndë narkotike, në pranga 55 vjeçari

Rreth 20 kg lëndë narkotike u sekuestruan gjatë natës së sotme në pikën kufitare të Kakavijës.

Mariuana është gjetur në makinën tip Citroen me targa IEM 1162, information pills e drejtuar nga shtetasi  Vangjel Kananaj nga Fieri.

Lënda narkotike u zbulua e fshehur në dyshemenë e karrocës së lidhur pas automjetit, abortion gjatë një kontrollit të kryer në vijën e dytë nga Policia Kufitare e Kakavijës.

Ndërkohë është vënë menjëherë në prangat e policisë 55 vjeç, stuff i akuzuar për trafik ndërkombëtarë të lëndëve narkotike.

Lënda narkotike, automjeti dhe karroca u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Materialet i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Tiranë për veprën penale “Trafik ndërkombetar të lëndëve narkotike” .

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 1 =