Kampioni shqiptaro-amerikan i lojërave elektronike i shpëton mrekullisht atentatit masiv në Florida - Arbëria News

Kampioni shqiptaro-amerikan i lojërave elektronike i shpëton mrekullisht atentatit masiv në Florida

Lojtari profesionist shqiptaro-amerikan i lojërave elektronike, Drini Gjoka, u qëllua gjatë një turneu të Madden, në të shtënat në masë ditën e sotme e djeshme në Jacksonville të Floridas. Gjoka, 19 vjeçar, tha më parë se kishte fituar lojën e parë në versionin elektronik të futbollit amerikan duke kaluar në raundin tjetër, por shumë shpejt lajmëroi ndjekësit e tij në Tëitter se “do të largohej dhe s’do të kthehej më kurrë”. Gjoka bëri me dije se plumbi i goditi gishtin, por theksoi se është me shumë fat pasi i shpëtoi atentatit në masë. Autoritetet bënë me dije se 4 persona humbën jetën ndërsa 11 të tjerë janë plagosur.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 7 =