Këto janë 22 këngët të cilat u kualifikuan për natën finale në festivalin e 54-t të RTSH - Arbëria News

Këto janë 22 këngët të cilat u kualifikuan për natën finale në festivalin e 54-t të RTSH

Mbrëmjen e sotme u zhvillua nata e dytë e Festivalit të 54-t të Këngës në Radiotelevizonin Shqiptar në ambjentet e pallatit të koncerteve. Të shumtë kanë qenë në garë nga këngëtarët shqiptarë duke marrë pjësë në këtë festival të realizuar nga TVSH. Krijimet, që u përkisnin rrymave të ndryshme muzikore, ishin fryt i bashkëpunimeve midis emrave të njohur, por edhe të rinj të muzikës. Ato u prezantuan me elegancë dhe finesë nga i mirënjohuri Pandi Laco dhe kolegia e tij Blerta Tafani, nën një skenografi mjaftë mbresëlënëse. Këngëtari qe do të fitoj këtë festival njëkohësishtë është i përzgjedhur edhe automatikshtë për të përfaqësuar shqipërinë në Euro Song. Nesër do të zhvillohet edhe nata e tretë, nata finale e këtij festivali ku do të triumfojë njëri prej 22 konkurrentëve që u përzgodhën për natën finale.

Këto janë 22 këngët që u përzgjodhën për natën finale

Adrian Lulgjuraj – Jeto dhe ëndërro

Sigi Bastri – Ëngjëll I lirë

Dilan Reka – Buzëqesh

Luis Ejlli – Pa mbarim

Nilsa Hysi – Asaj

Erga Halilaj – Monolog

Florent Abrashi – Të ndjek çdo hap

Teuta Kurti – Në sytë e mi

Kozma Dushi – Një kafe

Aslajdon Zaimaj – Merrmë që sot

Egert Pano – Mos ik

Kristi Popa – Ajo çfarë ndjej

Rezarta Smaja & Klodian Kaçani – Dashuri në përjetësi

Jozefina Simoni – Një det me ty

Genc Tukiçi – Sa të dashuroj

Evans Rama – Flakë

Besa Krasniqi – Liroje zemrën

Enxhi Nasufi – Infinit

Flaka Krelani – S’je për mu

Renis Gjoka – Ato Që S’ti Them Dot

Lindi Islami – Për një mrekulli

Eneda Tarifa – Përrallë

e.i/Arbëria News/

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 1 =