Kjo makinë “Bentley” mund tju çojë kudo - Arbëria News

Kjo makinë “Bentley” mund tju çojë kudo

Kur mendoni për makinat “Bentley”, mënyra e tyre fantastike e të lëvizurit në rrugë të pazakonta nuk është gjëja që e parë që ju vjen nëpër mend. E dini pse? Sepse ajo ka ndryshuar tërësisht në versionin më spektakolar të mundshëm, Bentley Continental GT.

Makina është prezantuar në seritë e National Geographic Supercar Megabuild, ku mori rreth 32 mijë dollarë për t’u kthyer në një “përbindësh” të rrugëve më të vështira të mundshme. Ajo ka katër rrota, një motor 6 litra W12, rrota 17 inç dhe tani kushton…

52 mijë dollarë!

Është shumë e thjeshtë të thuash se kjo makinë është një ëndërr. Çdo mashkull do ta preferonte, sepse të lejon t’i ngasësh kudo, përveçse në… ajër. Sigurisht, por për këtë blini një avion dhe “Telesport” u ka kushtuar vëmendje disave prej tyre. /Telesport.al/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 4 =