Kombëtarja shqiptare sot mëson kundërshtarët e Euro 2016 - Arbëria News

Kombëtarja shqiptare sot mëson kundërshtarët e Euro 2016

goglat

Kombëtarja Shqiptare në futboll, hospital do të mësojë sonte kundërshtarët e Evropianit “Francë 2016”.

Kampionati Evropian i Futbollit do të nisë më 10 qershor, ndërsa finalja e madhe e këtij evenimenti luhet më 10 korrik në Paris.

Kuqezinjtë për herë të parë janë pjesë e kësaj gare të madhe evropiane. Shorti me 23 përfaqësueset e kualifikuara, të cilave u shtohet edhe Franca si vend organizator do të funksionojë me ndarjen në katër vazo, në bazë të koeficientit të UEFA-s. Prej aty do të formohen gjashtë grupet me nga 4 skuadra.

Shqipëria ndodhet në vazon e katërt bashkë më Irlandën e Veriut, Islandën dhe Sllovakinë, Turqia dhe Republika e Irlandës.

Tërheqja e shortit do të bëhet sonte duke filluar në orën 18:00.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen − 9 =