Korçë, dështon grabitja, hajduti goditet nga punonjësi i bankës dhe arrestohet nga policia - Arbëria News

Korçë, dështon grabitja, hajduti goditet nga punonjësi i bankës dhe arrestohet nga policia

Një filial i Union Bank në qendër të qytetit të Korcës ëshrtë grabitur pasditen e sotme, buy ndërsa ka rënë në prangat e policisë autori i grabitjes.

Mësohet se banka ndodhet në qëndër të qytetit, buy information pills dhe autori Artan Tole ka qënë i maskuar dhe i armatosur.

Ai ka lënduar në dorë një punonjës të bankës dhe nën kërëcënimin e armës ka marrë një sasi parash, erectile ndërkohë në këto moment është goditur nga pas nga një punonjës i bankës.

Në pak sekoda një patrullë policie ka hyrë në banke dhe së bashku me punonjësit e bankës ka bërë neutralizimin e agresorit.

Mësohet se autori i vjedhjes është person me precedent penal dhe aktualisht ndodhet në Spitalin Rajonal të Korçë si pasojë e dëmtimëve të marra në kokë dhe duar.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 1 =