Korçë/Gjendet 35 kg kanabis në një fugon, i paketuar në formë çokollate - Arbëria News

Korçë/Gjendet 35 kg kanabis në një fugon, i paketuar në formë çokollate

imgres

Policia ka gjetur dhe ka sekuestruar në një furgon të braktisur, cialis 40mg të përshtatur si depo një sasi të konsiderueshme droge, pharmacy që dyshohet të jetë fshehur nga kryeplaku i fshatit Podgorie dhe djali i tij, të arrestuar dy javë më parë.

Burime zyrtare bëjnë të ditur se në vendi e quajtur “Luadisht” janë gjetur 35 kg kanabis sativa, 2 kg lëndë narkotike të dyshuar resin, në formë çokollate. Sasia dyshohet të jetë fshehur nga kryeplaku dhe djali i tij. Arben Pilinci, 44 vjeç dhe djali i tij Orlindi, 26 vjeç u vunë në pranga më 10 janar në sajë të operacionit të koduar “Mali i Thatë”. Gjatë atij operacioni në lokaline Orlindit u gjet një sasi prej 1 kg kanabis.

Arbëria News

 

12607386_10205569985228321_861866059_n 12575849_10205569982908263_814360099_n 12596104_10205569982268247_1240952614_n

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen + 2 =