Lajm i fundit/ Reagon Majlinda Bregu, dalja e Britanisë është katastrofë institucionale - Arbëria News

Lajm i fundit/ Reagon Majlinda Bregu, dalja e Britanisë është katastrofë institucionale

download (1)

Ish ministrja e Integrimit Majlinda Bregu, viagra reagon pas daljes së Britanisë së Madhe. Bregu e cilëson këtë si “një katastrofë institucionale” Ajo tha se Britania nuk do jetë më aq e fuqishme.

“Qytetarët kanë votuar anti estabilishment. Dalja e BE është katastrofë institucionale.

Kam frikë se Britania e Madhe nuk do jetë aq e fuqiishme, do negociojë marrëdhëniet, do ketë tronditje në të gjitha tregjet financaiare, përvec shokut të përgjithshëm, të gjitha të tjerat janë evazive dhe të pakuptueshme. Do kthehet në një proices të tërë negoicoatash, rinegociatash, ndaj dhe Cameron dha dorëhqejen se s’mund ta përshkruante këtë rrugë.

Nuk parashikoj cdo ndodhë por e pashmangshme është një largim vëmendje të perspektivave apo anëtarësimeve të vendeve të reja, do ketë mungesë dëshire për të hapur negociata se vëmendja do jetë e përqëndruar për të ruajtur këtë bashkim që është sot”, tha Bregu.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − 3 =