Liverpooli pritet të luajë si mysafir ndaj Bournemouthit - Arbëria News

Liverpooli pritet të luajë si mysafir ndaj Bournemouthit

Liverpooli pritet të luajë si mysafir ndaj Bournemouthit sot prej orës 13:30 në kuadër të xhiros së 16-të në Serie A, ku përsëri nga fillimi i takimit do të jetë sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri.

Skuadra e Jurgen Klopp ende është pa humbje në këtë stinor të Premierligës dhe sot kërkon fitore që t’i qëndroj afër Manchester Cityt, pasi ka dy pikë më pak, dhe sot City ka një ndeshje të vështirë prej orës 18:30 ndaj Chelseat.

Ndërsa Bournemouthi aktualisht është në pozitën e shtatë me 23 pikë, po aq sa ka edhe Manchester Unitedi.

Në pesë ndeshjet e fundit mes tyre, Liverpooli ka tri fitore, Bournemouthi një, dhe një ndeshje ka përfunduar pa fitues.

Bournemouth: Në pritje…

Liverpool:

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 14 =