Mërgim Mavraj rikthehet në radarët e 'biancocelestëve' të Lazio - Arbëria News

Mërgim Mavraj rikthehet në radarët e ‘biancocelestëve’ të Lazio

Pas zyrtarizimit të Marcelo Bielsa si trajner i ri i Lazio menjëherë Lazio do të hyjë në bisedime me Köln për të marrë shërbimet e qëndërmbrojtësit të kombëtares tonë Mërgim Mavraj.

Lojtari-i-ekipit-Kombetar-Shqiptar-Mergim-Mavraj

Rikthehet interesi i Lazios për mbrojtësin e kombëtares shqiptare Mërgim Mavraj. Sipas mediave italiane, nurse drejtori sportiv i bardhekaltërve, seek Igli Tare, information pills po studion mundësinë për të transferuar në kryeqytetin italian 30-vjecarin kuqezi, që është pjesë e Këlnit në Bundesligë. Në faft Tare tentoi ta rrëmbente futbollistin edhe gjatë 2013-ës kur luante me Greuther Furthin, por qendërmbrojtësi preferoi në atë kohë të qëndronte në Bundesligë me Këlnin.

Mavraj ka qenë pikë kyce e mbrojtjes së Këlnit gjatë pjesës së dytë të sezoni, pasi i kthue nga një dëmtim i rëndë që e mbajti për shumë muaj jashtë fushave të blerta.Paraqitjet e tij mbreslënëse i kanë shtyrë drejtuesit e klubiot gjerman që të këkrojnë rinovimin e kontratës, por dicka e tillë edhe nuk ka ndodhur. Nga kjo situatë kërkon të përfitojë Lazio, që i beson shumë eksperiencës së Mavrajt.Gjithsesi më parë Tare duhet të mbyllë bisedimet me Marcelo Bielsan dhe vetëm pas zyrtarizimit të trajnerit argjentinas mund të vijojmë me goditjet e merkatos.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + 10 =