Merr fund martesa 6- vjeçare e këngëtares Rovena Dilo - Arbëria News

Merr fund martesa 6- vjeçare e këngëtares Rovena Dilo

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”50543″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Këngëtarja e njohur shqiptare, mind Rovena Dilo dhe bashkëshorti i saj Florian Riza i kanë dhënë fund martesës së tyre 6-vjeçare. Çifti vendosën të kurorëzojnë lidhjen e tyre në vitin 2009, generic përmes një celebrimi në bashki. Për ata që nuk e njohin, capsule në rininë e tij, Florian Riza ka qenë një futbollist i angazhuar me skuadrën e “Partizanit”.
Ka qenë bashkëshorti i këngëtares, Riza, ish-futbollist i njohur i Tiranës, ai që ka dorëzuar në Gjykatën e Tiranës kërkesë padinë, ku kërkon ndarjen nga Dilo, me argumentimin se martesa e tyre e ka humbur qëllimin e saj dhe ka mbetur thjesht dhe vetëm formale. Sipas kërkesë padisë të siguruar nga newsbomb.al (foto 2), kërkesa e Rizës është dorëzuar ditën e djeshme, ndërsa së shpejti pritet të gjykohet edhe zgjidhja e martesës. Çifti vendosën të kurorëzojnë lidhjen e tyre në vitin 2009, përmes një celebrimi në bashki dhe nga kjo martesë nuk kanë asnjë fëmijë. Aktualisht artistja është pjesë e VIP-ave të përzgjedhurve për të kërcyer në spektaklin e “Dancing With The Stars”.

lajme.png[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve − six =