Moti sot - Arbëria News

Moti sot

Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë në të gjithë territorin e Shqiperise

Më të dukshme paraqiten në Jug dhe Juglindje të vendit por pa rrezikuar reshje.

Pasditja dhe nata vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike ku do të kemi alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në të dy vlerat ekstremale duke luhatur vlerat ditore nga 1°C mëngjesi në zonat malore deri në 17°C mesdita në Jugperëndim.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30-35 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × one =