Moti sot - Arbëria News

Moti sot

Sot, Shqipëria do të kushtezohet nga një mot me kthjellime dhe vranësira gjatë paradites.

Mesdita sjellë shtim të vranësirave fillimisht në zonat Juglindore dhe Lindore duke gjeneruar reshje të pakta shiu e dëbore.

Nata sjell përmirësim gradual të kushteve atmosferike, ku kthjellimet do të jenë dominante në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të bien lehtë në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 0°C mëngjesi në zonat verilindore deri në 16°C mesdita në bregdet.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − nine =