Motorola prezanton telefonin që bën foto më të mira se iPhone 6 - Arbëria News

Motorola prezanton telefonin që bën foto më të mira se iPhone 6

241533

Moto G e Motorola-s do të marrë dy anëtarë të rinj këtë vit duke përfshirë Moto G4 dheMoto G4 Plus. Telefonat janë identik virtualisht, ed por versioniPlus ka kamerë më të mirë, adiposity një ndijor për shenjat e gishtave, më shumë RAM dhe më shumë hapësirë.

Motorola zbuloi pajisjet në një konferencë shtypi të martën.Moto G4 ka një ekran HD të Plotë 5.5 inç, procesor Qualcomm Snapdragon 617, një kamerë të përparme 5-megapixel dhe bateri 3,000 mAh.

Moto G4 ka 2GB RAM, 16GB hapësirë dhe një kamerë 13 megapixel, e ngjashme me atë të modelit Moto G. Moto G4 Plus përfshin 3GB RAM, 32GB hapësirë, një ndijor për shenjat e gishtave, dhe një kamerë të pasme 16 megapixel. Përveç më shumë megapixel-ëve, kamera ka edhe përmirësime të tjera krahasuar me modelin e rregullt të Moto G, të tilla si një hapje f/2.0, vetë-fokusim dhe “Pixel të mëdhenj”.

Mesa duket kamera e Moto G4 Plus është diçka e rëndësishme për Motorola-n, pasi kompania ka shpenzuar kohë të konsiderueshme gjatë ngjarjes duke folur për të. DxOMark e ka vlerësuar tashmë cilësinë e fotove të Moto G4 Plus përpara iPhone 6 dhe iPhone 6s Plus. Kujdes, këto janë vetëm pikët e cilësisë së fotos, jo pikët e përgjithshme të kamerës së pajisjes së ardhshme Motorola.

Pritet që telefoni inteligjent do të kushtojë 169 dhe 199 paund në Mbretërinë e Bashkuar, sipas Engadget.241532

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + seventeen =