Mourinho te Man United, krijohet “klani” kundër tij - Arbëria News

Mourinho te Man United, krijohet “klani” kundër tij

Gianni-Infantino-Launches-FIFA-Presidential-Campaign-Manifesto

Jose Mourinho pritet të emërohet menaxher i ri i Manchester Unitedit.

Portugezi është favorit për të zëvendësuar Louis van Gaalin, see pas përfundimit të këtij sezoni.

Kurse, information pills tabloidi britanik “Daily Star” ka njoftuar se Mourinho do të ketë në dispozicion një fond të madh në postin e ardhshëm në Old Trafford.

Mourinho do të ketë në arkë 385 milionë euro për angazhimin e përforcimeve, gjatë afatit kalimtar të verës.

Kurse, në krye të listës së kërkesave është sulmuesi i Barcelonës, Neymar. Mourinho është i lirë pas shkarkimit nga posti i Chelseas, më herët gjatë këtij sezoni.

Por, ende pa u zyrtarizuar ardhja e Jose Mourinhos te Manchester United, kundër tij menjëherë thuhet se ka individë që nuk e mirëpresin atë.

Giggs është i pari që ka paralajmëruar largimin e tij nëse Mourinho emërohet trajner i Manchester United.

Juan Manuel Mata poashtu thuhet se ka pas vete disa lojtarë që janë kundër ardhjes së Mourinhos. B

lerjet e Van Gaal, Depay, Schneiderlin, Blind dhe Darmian thuhet se janë kundër emërimit të Mourinhos në krye të pankinës te United. Shumë nga yjet e United po frikësohen se do të futen në listën e largimeve të Mourinhos pasi që portugezi pritet të vije me pesë transfere të tij.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve − 3 =