Ndahet nga jeta ish-lojtari dhe ish-trajneri i Milanit - Arbëria News

Ndahet nga jeta ish-lojtari dhe ish-trajneri i Milanit

Është ndarë sot nga jeta ish-lojtari dhe ish-trajneri i Milanit, Xhixhi Radice. Pjesën më të madhe të karrierës së tij, Radice e ka kaluar duke mbajtur veshur fanellën e kuqezinjve dhe luajti për klubin deri në vitin1959, pasi erdhi në klub si rrjedhë e akademive të Milanit.

220px-Luigi_Radice_1962

Ai ishte trajneri i fundit për Torinon i cili ka arritur të fitoje Skudeton gjatë sezonit 1975-1976. Milan dhe Torino do të mbajnë një minutë heshtje dhe do të mbajnë gjithashtu një shirit të zi në nderim të ish-mbrojtësit italian.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 3 =