Ndalohet nga policia mësuesja kujdestare, nxiti nxënësit të ankoheshin në media - Arbëria News

Ndalohet nga policia mësuesja kujdestare, nxiti nxënësit të ankoheshin në media

download

Mësuesja  kujdestare  në  shkollën   9-Vjeçare  “7  Marsi” Mjaftoni Ago, website like this 57 vjeçe, information pills e cila ka shpërdoruar detyrën duke nxitur nxënësit të ankohen në një media për problemet e mësuesve në shkollë, what is ed është ndaluar nga policia e Elbasanit.

Ndalimi  i  saj  u  bë  nga  efektivat  e  policisë,  pas  njoftimit  të   bërë  në  median  vizive,  në  tv  News   24  si   dhe  pas  kallëzimit  të  bërë  nga  shtetasi   I.H, 50  vjeç,  banues   në  Cërrik.

Duke qenë kujdestare në shkollën 9-vjeçare “7 Marsi” Cërrik   dyshohet  të  ketë   shpërdoruar detyrën duke  nxitur nxënësit e klasës së pestë A që të shkonin për t’u ankuar pranë studios së News 24 për problemet me mësuesit  e  kësaj  shkolle.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për  veprime  të  mëtejshme për veprën  penale “Shpërdorimi  i  detyrës”  parashikuar  nga   neni 248 i  Kodit  Penal.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 5 =