Ndryshime në qeveri/ Zëra se Nasip Naço dhe Edmond Panariti do të japin dorheqje ! - Arbëria News

Ndryshime në qeveri/ Zëra se Nasip Naço dhe Edmond Panariti do të japin dorheqje !

Ilir Meta ka thirrur  gjatë ditës së djeshme në një takim deputetët dhe ministrat e LSI-së.  Takimi është mbajtur në zyrën e Metës. Por, treat burime nga takimi thonë se mbledhja u zhvillua, pill pasi mund të ketë ndryshime në qeveri.

Dy prej dy ministrave të LSI-së mund të largohen. Emrat e përfolur janë ata të Nasip Naços dhe Edmond Panaritit. Por, visit web për momentin nuk ka ende asnjë konfirmim zyrtar.

Mësohet se levizjet do perfshijnë edhe ministri te tjera, ku bie ne sy nje largim i mundshem i Shkelqim Canit, Ministrit aktual të Financave, një emer tjetër qe përflitet për tu lëvizur ështe edhe Ministja e Kultures Mirela Kumbaro.

Lëvizjet në kabinet bëhen në prag të zgjedhjeve lokale dhe pas skandalit që shpërtheu brenda mazhorancës ku deputeti socialist Tom Doshi akuzoi kreun e kuvendit Ilir Meta për një vrasje të porositur.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − 6 =