Ngjarje e rëndë në familje, dhëndri i pret veshët kunatit, vritet nga vjehrri - Arbëria News

Ngjarje e rëndë në familje, dhëndri i pret veshët kunatit, vritet nga vjehrri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë.

Mësohet se një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur, për shkak të një konflikti në familje.

Nga të dhënat e para bëhet me dije se dje dhëndri i ka prerë veshët vëllait të nuses në Maqellarë.

Ndërsa në darkë, kur ka shkuar në banesën e nuses së tij për të marrë gruan dhe fëmijët me forcë, pasi ishin të ndarë prej rreth dy muajsh, aty ka hasur në rezistencë nga familjarët e gruas ku dhe janë përleshur.

Gjatë përleshjes ka humbur jetën Adriatik Jella, 42 vjeç, personi i cili i preu veshët vëllait të gruas.

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four + 9 =