Niko Shupuli kandidati që hodhi "poshtë" çdo sondazh - Arbëria News

Niko Shupuli kandidati që hodhi “poshtë” çdo sondazh

Rivendosja e Gilberto Jaçes si kandidat i ASHE për Bashkinë e Përmetit, healing krijoi tensione brenda PS-së dhe një përplasje mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit të kësaj zone, cheapest Vladimir Kosta.

Pasi ka mbaruar numërimi i votave, sildenafil kandidati i opozitës ka fituar me një diferencë të theksuar. Ai ka marrë 4771 vota, përkundrejt 3188 votave të rivalit.

Kështu pas Hasit, që u fitua nga e majtë, surpriza e dytë e madhe qe në Përmet, një zonë e konsideruar historikisht si thellësisht e majtë, ku Partia Socialiste i humbi zgjedhjet me kandidatin e saj Gilberto Jaçe  me rezultat shumë të thellë.

Nga  ana tjetër kandidati demokrat, Niko Shupuli, një inxhinier elektronik, rezulton se mori 60 përqind të votave.

Në një intervistë para zgjedhjeve për BIRN, Shupuli deklaroi se e mendon të ardhmen e krahinës së Përmetit te agroturizmi dhe turizmi i natyrës.

Pas humbjes, Jaçe bëri këtë postim në FB: “Te dashur bashkeqytetare! Ne radhe te pare falenderoj te gjithe ata qe besuan te alternativa jone dhe na mbeshteten. U kerkoj ndjese qe nuk arrita ti coj drejt fitores dhe marr persiper cdo lloj pergjegjesie per humbjen. Takova kryetarin e sapozgjedhur te bashkise dhe e urova per fitoren. Shpresoj shume qe ne keto kater vjet te kete sukses per te miren e te gjithe qytetareve permetare!”

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + eighteen =